Jak urządzić sypialnię i nie zbankrutować?

W dobie głodu mieszkaniowego i powszechnych kredytów wiele osób znajduje się w dołku finansowym. Jest mieszkanie, ale jeszcze trzeba je urządzić! Samo wykończenie kuchni, łazienki i ewentualnej toalety jest gigantycznym obciążeniem dla rodzinnego budżetu. Dlatego tak ważne jest, by nie wydawać zbędnych pieniędzy – z łatwością możemy oszczędzić trochę grosza podczas urządzania sypialni. Meble do sypialni nie muszą być drogie. Co więcej, sypialnia do miejsce, do którego nie wymagana jest duża liczba mebli – chyba że ktoś koniecznie potrzebuje dużo szafek czy toaletkę. Zobaczcie, jak urządzić funkcjonalną sypialnię!

Łóżka do sypialni

Wybór łóżka na początek sprowadza się do wybrania rozmiaru. Pojedyncze, podwójne czy king-size? Gdy po wizycie w sklepie widzimy, co jest nam potrzebne można przejść do wyboru pierwszych elementów. Najpierw rama a później stelaż do łóżka. Rama to absolutnie najważniejsza część i od niej zależy trwałość łóżka. Zaznaczę tutaj, że ceny ram wahają się od paruset złotych do nawet paru tysięcy złotych. Liczy się przede wszystkim jakość wykonania czyli po prostu drewno. Budżetową opcją jest drewno sosnowe lub świerkowe. Wygląda wspaniale, a ceny nie są wygórowane. Dzięki stelażowi śpimy wygodnie. Na szczęście producenci dołączają stelaże do ram w ramach pełnego zestawu. Jeśli zależy nam na dodatkowej przestrzeni magazynowej, to najlepiej poszukać ofert z szufladą jezdną, w której można umieścić pościel czy inne potrzebne rzeczy. 

Materac 

Materace do sypialni występują najczęściej w dwóch rodzajach. Są to materace piankowe (np. materace Janpol) czy sprężynowe. Istnieje także hybryda tych dwóch systemów. Osobiście uważam, że ciężko mówić tu o przewagach jednego materaca nad drugim. W tym wypadku najlepszy wybór dokonany zostanie w sklepie, gdzie na własnym ciele odczujemy, czy materac się nada. 

Szafa 

Gdy nie mamy garderoby, to w sypialni przyda się spora szafa. Jeśli brakuje nam domowego magazynu, a nasza sypialnia jest spora, to warto zainwestować w szafę wbudowaną, przesuwną. Dzięki niej zabieramy parę metrów kwadratowych powierzchni, ale zyskujemy idealną przestrzeń nie tylko na ciuchy, ale także rzadziej używany sprzęt, odkurzacz czy buty. Jeśli ktoś bardzo nie chce zabierać paru metrów, to pozostaje kupić szafę wolnostojącą lub zdecydować się na szafę narożną. 

Toaletka, szafki nocne 

Dla kobiet bardzo ważna jest toaletka, która jest meblem znacznie ułatwiającym przygotowania do wyjścia z domu. Niektórzy odchodzą od tego mebla i przenoszą sferę kosmetyczną całkowicie do łazienki. Szafki nocne nie są koniecznością, choć niektórzy po prostu kupują za 20 zł stoliki ze sklepu meblowego. Szwedzkie mebelki sprawdzają się nieźle – zwłaszcza, gdy mamy ograniczony budżet.