Sofy do salonu w nowoczesnych wnętrzach – jak je wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz częściej urządzamy nasze mieszkania w nowoczesnym stylu minimalistycznym. Charakteryzują się one prostotą, przejrzystością, czystością i brakiem zbędnych ozdobników. W salonie urządzonym w takim stylu wszystko ze sobą współgra i tworzy estetyczną całość. Jak więc wybrać idealne sofy do salonu w stylu minimalistycznym?

 

Nowoczesny salon

W salonie urządzonym w nowoczesnym stylu nie mogą znaleźć się nie tylko zbędne dodatki, ale i zbyt duża ilość mebli. Wszystko więc co znajdzie się w pomieszczeniu, powinno być użyteczne i pełnić jakąś funkcję. Dlatego też bardzo popularny jest wybór ukrytych w ścianie szafek, w których znajdą się drobiazgi niepasujące do ogólnego designu. Funkcjonalność i praktyczność opisują nowoczesne, minimalistyczne wnętrza. Sofa do salonu musi się więc jak najbardziej znaleźć w minimalistycznym wnętrzu i powinna przy tym się w niego idealnie wpasować.

 

Nowocześnie i wygodnie

W nowoczesnym salonie dopuszczalne są różne meble wypoczynkowe. Sprawdzą się zarówno sofy, narożniki, jak i fotele. Powinniśmy jedynie pamiętać o zachowaniu odpowiedniego designu tych mebli. Ozdobne sofy do salonu nie pasują wcale do minimalistycznego wnętrza. Przy wyborze wygodnej kanapy powinniśmy kierować się takimi samymi zasadami jak podczas aranżacji całego salonu, czyli – umiarem, funkcjonalnością i prostotą.

 

Umiar polega na wybraniu takiej wielkości mebla, który w zupełności wystarczy każdemu domownikowi i gościom. Nie ma więc potrzeby tworzenia całego kącika wypoczynkowego. Wystarczy duża sofa do salonu albo narożnik. Nawet model w typie litery ‘’U’’. Jest to bardzo modna i nowoczesna opcja, która sprawdzi się w przestronnych salonach. Pamiętajmy, że nowoczesny salon, to taki, w którym znajduje się spora ilość wolnej przestrzeni. Nie powinniśmy zagracać jej zbyt dużą kanapą.

 

Funkcjonalna sofa

Nowoczesność to także praktyczność i funkcjonalność. Dlatego dobrym wyborem będzie postawienie w salonie nowoczesnej sofy z funkcją spania. Szczególnie takiej, która posiada innowacyjny i wygodny system rozkładania. Na pewno takim jest system DL. Polega on na łatwym i szybkim wysunięciu siedziska i położeniu oparcia. Prościej się nie da!

 

Jeśli natomiast zdecydowaliśmy się na narożnik z funkcją spania, zamiast sofy, to dla nowoczesnych wnętrz idealny będzie system rozkładania Delfin. Również polega on na wysunięciu siedziska, co powoduje wyciągnięcie materaca. Wspominaliśmy, że nowoczesność to przede wszystkim funkcjonalność? No właśnie. Dlatego rozwiązania takie jak miejsce na pościel w szezlongu wpasowują się w punkt, jeśli chodzi o minimalistyczne pomieszczenia. Pomaga to ograniczyć ilość szafek i półek. Pościel jest schowana, niewidoczna w ciągu dnia a miejsce zaoszczędzone.

 

Nowoczesna kolorystyka

Wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu posiadają dominujący kolor biały. Mogą być urządzone całe w tym jednym tylko kolorze albo z dodatkiem czerni. Jednak nie są to jedyne dopuszczalne kolory w nowoczesnym stylu. Można także pokusić się o jeden element w wyrazistym kolorze. Jak najbardziej w tej roli sprawdzą się sofy do salonu. Możemy zdecydować się na sofę w kolorze czerwieni, zieleni czy też żółci. Tak wyrazisty element nada całości ciekawego designu.