Co może zrobić dobry architekt

Firma zajmująca się projektowaniem i architekturą, w swojej ofercie zazwyczaj proponuje proste projekty, przeznaczone raczej dla klientów indywidualnych. Domki jednorodzinne, altanki, to codzienność w biurze architekta, zdarza się jednak czasami klient przedsiębiorca, który wymaga nieco więcej uwagi oraz profesjonalizmu.

Restaurator może np. zamówić projekty karczmy, które będą musiał zostać wykonane w najlepszej możliwej jakości. Również jeżeli chodzi o developerów częstym zjawiskiem jest prośba o już gotowe projekty hotelu lub biurowca. Zlecenia w biurach projektowych wykonywane dla przedsiębiorców są niezwykle ważne, gdyż po pierwsze są o wiele bardziej opłacalne niż projekty dla klientów indywidualnych, a po drugie pozwalają na zdobycie renomy i dalsze zamówienia metodą tzw. poleceń, gdzie jedna zadowolona firma poleca projektanta drugiej.

Pewne biuro projektowe chwali się, że dostało zlecenie na 3 projekty domu opieki, który miał spełniać wszystkie możliwe europejskie standardy, klient dostał projekty odszedł zadowolony, a firma od tamtej pory nie może opędzić się od zleceniodawców. Dobra jakość przedkłada się na ilość klientów i jest to udowodnione. Każdy przedsiębiorca doskonale o tym wie dlatego jeżeli sam oferuje usługi najwyższej jakości to oczekuje tego od innych i tak samo jest w branży budowniczej.