Hyrocomplex do czego stosować?

Ci co mają ogród na pewno wiele razy zastanawiali się jaki nawóz wybrać dla swoich roślin. Wybór jest ogromny. Są nawozy uniwersalne i dedykowane. Do kwiatów, do roślin uprawnych, a nawet dla iglaków. Co wybrać, aby przede wszystkim nie zaszkodzić naszym roślinom?

Nawóz uniwersalny

Jeśli nie mamy za wiele pojęcia o nawozach i ich prawidłowym doborze to mamy dwie opcje. Możemy zdać się na wiedzę i doświadczenie pracownika sklepu, powiedzieć mu co chcielibyśmy nawozić, a on pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie oraz najczęściej doradzi jak stosować nawóz. Drugim sposobem jest skorzystanie z nawozu uniwersalnego, którego skład pozwala na zastosowanie do większości gatunków roślin bez obaw, że coś pójdzie nie tak. Często polecanym nawozem uniwersalnym, jako tym, który gwarantuje najlepszy rozwój roślin jest hydrocomplex – https://egarden24.pl/4248-yara-mila-complex-hydrocomplex-25kg. Na rynku ogrodniczym dostępny jest już od wielu lat, dzięki czemu zyskał uznanie i zaufanie wielu ogrodników – amatorów i zawodowców. Hydrocomplex zawiera najważniejsze, istotne dla wzrostu roślin składniki, takie jak: azot (całkowity, octanowy, amonowy), pięciotlenek fosforu, tlenek potasu, tlenek magnezu, siarkę, bor, żelazo, mangan oraz cynk.

Hydrocomplex zastosowanie

Jest to nawóz uniwersalny, ale wskazuje się pewne grupy roślin, które szczególnie dobrze tolerują jego działanie, jak np. truskawki i rośliny jagodowe, warzywa gruntowe, uprawy pod osłonami, także jeśli jest to agrowłóknina https://egarden24.pl/6898-agrowloknina-p-50-czarna-rolka-16x100m lub agrotkanina. Doskonale nadawać się będzie również dla drzew owocowych rosnących w sadach. Polecana jest także dla roślin ozdobnych. Różnorodność roślin przy których sprawdzi się hydrocomplex jest zatem bardzo szeroka.

Łatwość stosowania

Hydrocomplex charakteryzuje się również innymi zaletami. Może być stosowany w całym okresie wegetacji. Nawóz rozprowadzany jest w sposób równomierny na wyznaczonej powierzchni lub w rzędach, w których znajdują się rośliny. Ponadto, stosowanie nawozu uniwersalnego jakim jest hydrocomplex nie wymaga mieszania go z glebą, co znacznie ułatwia zastosowanie.