Płytkie nie tylko w łazience

Płytki podłogowe to niemal obowiązkowy element każdej łazienki. Są odporne na wilgoć, ścieranie, nie rysują się i przez długie lata zachowują świeży wygląd. Wszystkie te elementy sprawiają, że płytki są niezwykle często wykorzystywane w łazienkach, gdzie nie trudno o rozchlapaną wodą i wilgoć. Jednak nowoczesne płytki, takie jak płytki ceramiczne Ariostea to doskonały pomysł także dla innych wnętrz. Są to produkty odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. Nawet jeśli spadną na nie krople tłuszczu, nie pozostaną tłuste, brzydkie plamy – wystarczy przetrzeć je wilgotną ścierką z odrobiną detergentu. Te właściwości płytek sprawiają, że chętnie są one stosowane także w kuchniach i korytarzach.

Płytki ceramiczne Ariostea to także dowód na to, że ten rodzaj podłogi może wyglądać niezwykle elegancko i luksusowe, wystarczy na spojrzeć na nie – ariostea https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea/. Takie płytki mogą zastąpić nawet parkiety czy panele w salonach. Łatwo jest je utrzymać w czystości, a do tego możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego sprawia, że są one przyjemne dla stóp, więc z powodzeniem zastąpią dywany. Ponadto ciekawe wzory i kolory sprawiają, że pasują one do wnętrz w każdym stylu. Obecnie na rynku dostępne są także płytki imitujące drewno, dzięki temu w salonie można stworzyć „drewnianą” podłogę odporną na ścieranie, porysowanie czy zabrudzenia. Takie płytki mogą być zatem stosowane także w salonach.

Szeroki wachlarz możliwości jakie dają nowoczesne płytki sprawia, że coraz więcej osób wybiera je chętnie zarówno do łazienki, kuchni, przedpokoju czy salonu.

Płytki są także doskonałym wyborem w przestrzeniach publicznych, czy to w restauracjach i pubach, w holach hotelowych czy jako podłogi w firmach. Eleganckie, wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu – te cechy czynią je odpowiednim wyborem także do przestrzeni komercyjnych. Świetnie sprawdzą się w sklepie czy urzędzie – wszędzie tam, gdzie klienci wchodzą w budach, na których może być śnieg, woda czy błoto. To funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają architekci wnętrz tworzący projekty na potrzeby firm.