Projektowanie wnętrz – czy warto zatrudnić architekta?

Skoro czytasz ten artykuł, to zapewne jesteś na etapie remontu lub projektowania mieszkania. Choć wiele osób decyduje się na samodzielne urządzenie mieszkania, to czasem warto oddać to w ręce profesjonalisty. Co jednak zyskujemy, decydując się na projektowanie wnętrz przez osobę do tego wykształconą?

Dlaczego warto zlecić aranżację wnętrz profesjonaliście?

Jest kilka ważnych powodów, dla których zatrudnienie osoby od projektowania wnętrz ma sens. Pamiętajmy, że jest to osoba wykształcona, która prawdopodobnie wykonała dziesiątki jak nie setki aranżacji wnętrz w swojej karierze. W końcu odpowiednio wykonane wnętrze to nie tylko kolorystyczna hierarchia, ale także użyteczność i atrakcyjność na wiele lat! Warto więc odwiedzić razem z projektantem galerię wnętrz, by na przykładach określić nasze wymagania. 

Projekt wnętrza od A do Z

Zatrudniając projektanta wnętrz, możemy mieć pewność, że zadba on o każdy szczegół projektu. Oznacza to, że pomyśli o każdym aspekcie projektowanego pomieszczenia, zważając tym samym na jego użyteczność. Wszystkie projekty poprzedzane są rozmowami i poznaniem wymagań klienta, dzięki czemu architekci nierzadko wiedzą więcej o wnętrzu, którego pragnie właściciel niż on sam. 

Pełna obsługa prac remontowych

Przy projektowaniu wnętrz przez architekta nie musimy się martwić o wybór ekipy remontowej, kontakt i nadzór prac. Jesteśmy więc zwolnieni ze wszystkich spraw związanych z remontem. Można powiedzieć, że zlecamy tylko pomysł, ustalamy szczegóły i to tyle. Po kilku tygodniach przychodzimy na gotowe mieszkanie. Nawet w razie pojawienia się nieoczekiwanych problemów związanych z remontem, projektant wnętrza sam je rozwiązuje. 

Kontakty w branży aranżacji wnętrz

Projektanci mają nierzadko liczne kontakty i zniżki u podwykonawców. Oznacza to, że płacąc projektantowi, sami w pewnym sensie oszczędzamy. Chodzi tu oczywiście o czas, którego dużo musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie ekip remontowych, producentów mebli i innych.

Porady przy projektowaniu wnętrz

Nawet jeżeli mamy już bardziej lub mniej kompletny projekt mieszkania, to i tak warto skonsultować go z profesjonalistą. Pamiętajmy, że projektowanie wnętrz nie jest sprawą łatwą. Wymaga ono połączenia funkcjonalności z elegancją i klasą wystroju. Warto więc skorzystać przynajmniej z jednorazowej konsultacji z architektem wnętrz. 

Projekt wnętrza na lata

Osoby zajmujące się aranżacją wnętrz znają obecne trendy. Dzięki temu wiedzą jak zaprojektować wnętrze, które będzie modne przez następne lata. Dlatego oddając projektowanie w ręce profesjonalisty, mamy pewność, że nasze mieszkanie pozostanie na długo świeże i będzie cieszyło swoją estetyką oko każdego odwiedzającego nas gościa. 

Samodzielna aranżacja wnętrz z pomocą galerii wnętrz

Jeśli jednak nie czujemy się wystarczająco przekonani lub sami chcemy zmierzyć się z tym niełatwym zadaniem, to polecamy przynajmniej odwiedzić galerią wnętrz. Znajdziemy tam całą masę inspiracji, które pomogą nam w aranżacji wnętrza. Do tego nierzadko będziemy mogli skorzystać z usług studia projektowego, które nie pochłonie naszego budżetu, a może mieć znaczny wpływ na przyszły wygląd naszego mieszkania. Galeria wnętrz to także możliwość zamówienia mebli i ich dopasowania na zamówienie.