Stół w aranżacji wnętrz

Stół to istotny element aranżacji wnętrza może on bowiem sprawować bardzo różne funkcje w mieszkaniu. W zależności od położenia, pomieszczenia, w którym stoi oraz wymiarów i wyglądu. W aranżacji wnętrz stoły mogą stać się także centralnym punktem aranżacji, czyli elementem, który w pierwszej kolejności rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia i wokół którego zbudowana jest cała aranżacji. Innymi słowy to właśnie jemu podporządkowane są inne elementy wystroju pomieszczenia.

W jadalni stół jest niemal naturalnym punktem centralnym. Do jadalni odpowiednie są duże stoły drewniane dębowe, sosnowe czy bukowe. Kolor drewna stołu powinien odpowiadać kolorystyce całego wnętrza. Stoły znajdujące się w jadalni powinny być duże i przeznaczone na jak największą liczbę osób. Właściwe drewniane stoły do jadalni można znaleźć na https://polanomeble.pl/27-stoly. Jadalnie są pomieszczeniami przeznaczonymi do spożywania posiłków oraz zapraszania gości na obiady, dlatego ich funkcja niejako narzuca jako punkt centralny – stół.

Innym wnętrzem, w którym stół może stanowić punkt centralny jest kuchnia. Tutaj także mogą pojawić się obszerne stoły drewniane dębowe, brzozowe i inne. Staną się one wówczas tym elementem, któremu podporządkowana będzie dalsza aranżacja pomieszczenia. Jednak taka sytuacja ma miejsce, gdy mówimy o dużych, przestronnych kuchniach. W innym przypadku do kuchni lepiej jest wybrać mniejszy, kilkuosobowy stół, przy którym jeść posiłki będą wyłącznie osoby mieszkające w domu, a do podejmowania gości zostanie przystosowany salon.

Salon to kolejne pomieszczenie, w którym pojawia się stół. Często łączone są salon z jadalnią, wówczas pomieszczenie zostaje podzielone na dwie strefy wypoczynkową, w której znajduje się kanapa, ława i telewizor lub kominek oraz bardziej oficjalną, gdzie ustawiany jest stół i krzesła. W takim salonie stół może służyć rodzinie do spożywania posiłków, jeśli w kuchni nie było dość miejsca na postawienie stołu, może służyć do podejmowania gości oraz może też być odpowiednim miejscem do pracy czy odrabiania lekcji przez uczących się jeszcze domowników.

Stół może także pojawić się w sypialni. Wówczas może on spełniać rolę biurka, czyli być miejscem, przy którym właściciel sypialni pracuje. Jeśli nad stołem zawiśnie obszerne lustro może on zostać zmieniony w toaletkę, na której ustawione zostaną wszelkiego rodzaju kosmetyki.

Jak widać stół w aranżacji wnętrz może pełnić wiele różnorodnych funkcji i może stanowić element wystroju wielu pomieszczeń.