Logo Wirmel transparent
Firma Produkcyjno Usługowa "Wirmel"
NIP: 222-002-32-05
41-404 Mysłowice
ul. Cmentarna 15

tel. (32) 223-68-62
tel. (32) 223-68-63

e-mail: kontakt@wirmel.pl


mapa dojazdu mapa dojazdu


Przenośniki taśmowePrzenośniki taśmowe należą do najczęściej produkowanych maszyn w naszej firmie. Parametry przenośników taśmowych dotychczas przez nas wyprodukowanych są następujące:

- szerokość taśmy 500-1000mm
- długość od 3 mb. do 35 mb.

Przenośniki taśmowe przygotowane są do ustawienia na podporach stałych jak również na kołach - z możliwością łatwego przemieszczania. Przeznaczenie przenośników taśmowych to zazwyczaj transport węgla, żwiru, masy formierskiej piasku itp. Istnieje również możliwość wyprodukowania przenośników dłuższych niż 30m. Przenośniki taśmowe wykonywane są w segmentach 4-5 mb. co ułatwia transport na miejsce docelowe.


Na nasze wyroby i usługi dajemy roczną gwarancję oraz zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Nasza firma na zamówienie może wykonać inne produkty o podobnej charakterystyce co oferowane.GALERIA PRZENOŚNIKÓW TAŚMOWYCH

Przykładowy projekt wykonany przez nas

Przenośnik taśmowy do transportu soli

Opis techniczny

  • długość - 38,5 mb (12+25,5 mb)
  • szerokość taśmy - 650 mm
  • napęd - silnik 15 kW
  • wciągarka - 4,5 kW
  • wysokość podawania - ok 13,5 m
Przenośnik taśmowy na kołach

Przenośnik taśmowy wykonany jest jako konstrukcja spawana i skręcana z profili stalowych, przystosowana do montażu na ramie jezdnej. Końcowy odcinek przenośnika (ramię) o długości 12 m jest ruchomy, poruszany za pomocą wciągarki elektrycznej umieszczonej na wysięgniku. Zakres ruchu obejmuje położenie od osi przenośnika (max. górne położenie) do ok. 55 stopni (min. dolne położenie, końcówka przenośnika ok. 3m nad poziomem terenu). Na początku trasy przenośnika umieszczony jest zbiornik zasypowy. Całość konstrukcji przemieszcza się na czterech kołach zamontowanych obrotowo. Przednie koła są podwójne (tzw. 'bliźniaki').


Bęben napędowy napędzany jest za pomocą przekładni walcowo - kątowej z silnikiem elektrycznym, sprzężonej bezpośrednio z wałem bębna. Płaszcz zewnętrzny posiada kształt baryłki, co umożliwia samonaprowadzanie taśmy transportowej przenośnika.


Napinanie taśmy zrealizowano w dwojaki sposób. Bęben zwrotny ustawiany jest za pomocą śrub napinających - stanowi on jeden stopień napinania taśmy oraz umożliwia osiągnięcie prawidłowego jej biegu. Drugi stopień napinania umieszczony jest za bębnem napędowym. Składa się on z bębna napinającego, zamocowanego za pomocą sprężyn napinających w sposób umożliwiający regulację naciągu. Bęben przesuwa się po prowadnicach prostopadle do osi przenośnika.


Przy przegubie przenośnika, tuż obok sworznia znajduje się dodatkowy bęben prowadzący, poprawiający bieg taśmy przy opuszczonym ramieniu przenośnika.

Łożyskowanie bębnów wykonane jest na zespołach łożyskowych.

Zapytanie ofertowe


Wypełnienie formularza ułatwi i przyspieszy wycenę


Długość przenośnika
Szerokość taśmy
Kąt pracy
Wydajność
Przeznaczenie
E-mail *
Imię i Nazwisko
Firma
Telefon