Najnowocześniejsze propozycje płytek ceramicznych- kolekcja Mutina Piano

Czym jest nowoczesny design, co jest obecnie najmodniejsze i jak aranżować wnętrza minimalistyczne z klasą? W kwestii projektowania łazienki punktem wyjścia jest wybór odpowiedniej ceramiki. W łazience bądź też w pokoju kąpielowym, najczęściej takiej ceramiki jest dużo- kładziemy ją zarówno na podłogach jak i na ścianach. Jest to oczywiście podyktowane względami praktycznymi, gdyż ceramika doskonale radzi sobie z wilgocią w powietrzu, z parą wodną, a także z samą wodą, która w łazience często rozlewa się na posadzkę i nie tylko.

Tym samym, wybierając płytki ceramiczne mamy naprawdę spore pole do popisu. Możemy wybierać spośród mniej lub bardziej niszowych kolekcji płytek, a szczególnie cenione są płytki włoskich producentów. Na etapie aranżowania łazienki warto zwrócić uwagę na płytki Mutina Piano. Co je wyróżnia i jak je zastosować w swoim wnętrzu?

Designerska przestrzeń, która zwraca na siebie uwagę

Mutina to jeden z cenionych, włoskich producentów ceramiki, która cieszy się dużym uznaniem klientów. Propozycje od tego producenta znajdują zastosowanie zarówno w budynkach użyteczności publicznej, hotelach i galeriach jak i w aranżacjach prywatnych inwestorów, którzy cenią sobie tak nowatorskie rzemiosło. Płytki Mutina można obecnie podziwiać w wielkich świątyniach sztuki jak i w salonach mody. Zostały docenione na całym świecie.

Kolekcja Piano to geometrycznie ułożone prostokąty tworzące elegancki i nowoczesny, bardzo prosty wzór. Płytki z tej kolekcji można układać w pionie lub poziomie, a nawet naprzemiennie. Są one utrzymane w stonowanej, piaskowo- beżowo- kremowej kolorystyce, która pięknie komponuje się niemalże ze wszystkimi innymi kolorami, które być może będziemy chcieli wprowadzić do naszego wnętrza. W kolekcji znajdziemy zarówno płytki ścienne jak i płytki podłogowe. Istnieje więc wiele scenariuszy ich wykorzystania we wnętrzu.

Z czym łączyć ceramikę z kolekcji Mutina Piano?

Płytki Mutina Piano to propozycja ceramiki bardzo wyrazistej, która nie lubi konkurować o uwagę odbiorcy z żadnymi innymi, gęstymi wzorami. Można spróbować połączenia płytek Piano w wersji ściennej jak i podłogowej w ramach jednego pomieszczenia tworząc tym samym interesującą kompozycję z charakterem.

Beżowe płytki Mutina Piano odrobinę przypominają wzór szachownicy, bardzo dobrze będą się więc łączyć z inną ceramiką, która jest jednolita i która utrzymana jest w odcieniach beżu, a może nawet i brązu. Płytki Mutina Piano można wykorzystać w roli płytek dekoracyjnych, które połączymy z czymś minimalistycznym pod względem formy. Tym samym, mogą one ładnie podkreślić strefę z lustrem i umywalką bądź też stanowić piękne wypełnienie kabiny prysznicowej. Warto zaznaczyć, że płytki z tej kolekcji wyróżniają się na tle innych swoją wysoką jakością. Przejawia się ona w dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania, a także na ścieranie. Bez wątpienia są to więc płytki, które będą nam służyć przez lata.