Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta? 4 najważniejsze kwestie!

Każdy z nas marzy o zakupie nowego samochodu prosto z salonu, jednak brak wystarczających funduszy stanowi duże ograniczenie. Na szczęście również na rynku wtórnym znaleźć można wiele nowoczesnych i zadbanych pojazdów, które okażą się świetną inwestycją. Warto tylko wiedzieć, jak ich szukać. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta i ogranicz ryzyko do absolutnego minimum

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta?

Zakup samochodu z rynku wtórnego wiąże się z pewnym ryzykiem – zwłaszcza, kiedy decydujesz się podpisać umowę z osobą prywatną, która może ukrywać przed Tobą wady i usterki pojazdu. Dlatego zawsze, w celu dokładnych oględzin auta, warto wybrać się na miejsce z doświadczonym mechanikiem albo rzeczoznawcą. Jeżeli jednak chcesz samodzielnie dokonać zakupu, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta!

  1. Stan techniczny. To najważniejsza kwestia, dzięki której zyskasz pewność, że pojazd jest sprawny i nie stanie się dla Ciebie przysłowiową skarbonką. Zawsze przed zakupem dokładnie sprawdź stan silnika, skrzyni biegów, zawieszenia oraz układu hamulcowego. Aby upewnić się, co do jakości auta, przeprowadź jazdę próbną, a także zajrzyj w jego historię serwisową – dzięki temu dowiesz się, czy nie brało ono udziału w wypadku.
  2. Stan nadwozia. Podczas zakupu auta z rynku wtórnego można gołym okiem stwierdzić, jakie posiada on wady. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy nie posiada on wgnieceń, rys oraz innych uszkodzeń, a także czy jego poszczególne elementy nie zachodzą rdzą. Upewnij się również, czy nie są widoczne poprawki lakierowe albo zacieki, które mogą świadczyć o poprzednich naprawach powypadkowych.
  3. Historia pojazdu. Istnieje wiele stron internetowych, na których sprawdzisz historię pojazdu, posiadając jedynie numer VIN albo numer dowodu rejestracyjnego. Poproś o te dane sprzedawcę, a jeżeli Ci odmówi, może to oznaczać, że ma coś do ukrycia. Historia pojazdu to bardzo ważna kwestia, która zdecydowanie pomoże Ci zweryfikować jakość auta i prawdomówność sprzedającego.
  4. Dokumentacja. Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta? Oczywiście to, czy sprzedający posiada wszelkie niezbędne dokumenty – dowód rejestracyjny, kartę pojazdu (jeżeli została wydana), a także aktualne ubezpieczenie i przegląd. Dzięki nim upewnisz się, że wszystkie formalności są w porządku, a samochód jest legalny.

Gdzie kupić używany samochód? W salonie Toyoty w Warszawie!

Wiesz już, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta, ale gdzie szukać sprawnego pojazdu w dobrym stanie? Najlepiej w komisie sygnowanym logiem któregoś z producentów. Używane auta kupisz np. w salonie Toyoty w Warszawie, w którym specjaliści dbają o stan techniczny oferowanych samochodów, a do tego udzielają na nie gwarancji – dzięki niej nawet w przypadku usterki unikniesz dodatkowych kosztów.

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualną ofertę i dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową www.toyota-okecie.pl/.