Czym tak naprawdę jest mieszkanie w stanie deweloperskim?

mieszkanie stan deweloperski

Na takie pojęcie możemy natknąć się bardzo często. Trzeba też przyznać, że to właśnie mieszkania w stanie deweloperskim są tymi, które Polacy kupują najczęściej. Dlatego też, jeśli interesuje nas zakup nieruchomości w najbliższym czasie- powinniśmy się dobrze zorientować w tym, czym są takie mieszkania i w jaki sposób mogą się różnić od tych wykonywanych pod klucz. Może się zdarzyć, że to, co usłyszymy od innych osób lub też zaczerpniemy z wiedzy potocznej może różnić się od konkretnych uzgodnień z deweloperem.

Wybieramy interesującą nas inwestycje

Takich inwestycji w ramach wybranego przez nas miasta może być naprawdę wiele. Tym bardziej, że popyt na mieszkania jest spory, a co za tym idzie- dużo nowych inwestycji dopiero powstaje. Tym samym często możemy spotkać się z sytuacją, kiedy inwestorzy kupują mieszkania deweloperskie, które jeszcze nie powstały, a jedynie są na pewnym etapie budowy. W takim przypadku trzeba się wykazać pewną wyobraźnią. Warto także wiedzieć o tym, że odbiór mieszkania może się zakończyć na różnym etapie, a to, za co konkretnie płacimy powinna regulować zawierana umowa. Tym samym mieszkanie w stanie deweloperskim tak naprawdę może oznaczać wszystko. A jednak najczęściej takie mieszkanie może być nawet o kilkadziesiąt tysięcy tańsze ze względu na fakt, że jest w stanie surowym. Warto sprawdzić już teraz, jakie inwestycje obecnie są w toku i jakie mieszkania może nam zaoferować zaufany deweloper. Pamiętajmy o tym, że najszybciej w ramach danej inwestycji rozchodzą się te lokale, które posiadają najbardziej optymalny i pożądany metraż, a także różnego rodzaju udogodnienia- np. taras lub też balkon. Deweloper z Krakowa może dokonać dla nas rezerwacji mieszkania na okres kilku lub kilkunastu tygodni, a po tym okresie powinna zostać przygotowana umowa przedwstępna.

Co zostanie wykonane w ramach mieszkania w stanie deweloperskim?

Można wyróżnić przynajmniej kilka aspektów takiego mieszkania, które powinny być wykonane. Mieszkanie powinno posiadać wszystkie tynki i przygotowanie do malowania, a także wylewkę podłogową. Musi też posiadać drzwi zewnętrzne, okna oraz parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Mieszkanie musi posiadać ogrzewanie, a także wszystkie niezbędne instalacje.

W przypadku mieszkania w stanie deweloperskim będziemy więc musieli wziąć na siebie całe wykończenie wnętrz. Możemy to jednak zrobić według swoich własnych upodobań mając pełną kontrolę nad każdym z elementów, jaki znajdzie się w środku. Dla wielu osób kwestie remontowe nie są problematyczne, a wręcz urządzanie wnętrz jest dla nich ciekawym zadaniem, podczas którego realizacji mogą wykazać się kreatywnością i wyobraźnią. Z kolei ci inwestorzy, którzy nie przepadają za remontami i którzy woleliby wejść do już gotowego, w pełni urządzonego mieszkania, dla nich przeznaczona jest opcja zakupu mieszkania pod klucz. Najlepiej jest więc przeanalizować wszelkie za i przeciw związane z danym rozwiązaniem i wybrać to, które będzie nam najbardziej odpowiadało.

Dowiedz się również jak urządzić mieszkanie od dewelopera – https://www.armadafinanse.pl/blog/od-czego-zaczac-urzadzanie-nowego-mieszkania-od-dewelopera/