Czy warto zdecydować się na dom kanadyjski? Często zadawane pytania

dom kanadyjski

Wiele osób marzy o własnym domu i szuka jak najlepszych dla siebie rozwiązań – najlepszych, czyli często również najtańszych, ponieważ budowa własnego domu jest zawsze bardzo dużym wydatkiem.

Do tego stopnia, że nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić, choć zarabiają całkiem nieźle, mają umowę o pracę i stałe dochody. Tak więc coraz więcej osób w Polsce zastanawia się nad tym, czy dom kanadyjski jest rozwiązaniem właśnie dla nich. W sieci krąży jednak dużo nieprawdziwych informacji, które wywołują dodatkowe i niepotrzebne zamieszanie. Postanowiliśmy więc odpowiedzieć na często zadawane pytania o domy kanadyjskie, które bardzo często dotyczą tego, jak wygląda technologia budowy domów kanadyjskich. Poprosiliśmy o pomoc fachowców z firmy DrewDom, którzy już od ponad dwudziestu lat projektują i wykonują w Polsce domy kanadyjskie, nie mają więc przed nimi żadnych tajemnic. Zatem czy warto zdecydować się na dom kanadyjski? Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji inwestycyjnej?

Technologia budowy domów kanadyjskich – często zadawane pytania

Domy kanadyjskie wywołują w Polsce wiele emocji – niektórzy bardzo cenią sobie takie rozwiązanie ze względu na mniejsze koszty budowy, inni z kolei niedowierzają, że taki dom kanadyjski może być tak wytrzymały, jak tradycyjny murowany. Warto więc wiedzieć, że kluczowa jest technologia budowy domów kanadyjskich – szkielet budynku wykonywany jest ze specjalnego gatunku drewna, które jest odpowiednio przygotowywane i obrabiane. Powinien być stawiany przez fachowców, którzy mają duże doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ jest to kluczowe dla jego trwałości. Technologia budowy domów kanadyjskich to również odpowiednie zamykanie budynku, tak, aby nie było żadnych nieszczelności. Pozostałe etapy, na których opiera się dom kanadyjski są nieco zbliżone do budowy wszystkich innych nieruchomości. Różnicą jest właśnie drewniany szkielet oraz to, aby został poprawnie zaprojektowany i wykonany. Z tego samego względu domy kanadyjskie są tańsze w budowie, jako że sam surowiec, nawet najlepszy na rynku, nadal jest tańszy od cegły czy betonu. Jest to największy sekret, jaki skrywa w sobie dom kanadyjski.

Ile wytrzyma dom kanadyjski? Często zadawane pytania

Wiele osób myśli, że skoro domy kanadyjskie są tańsze w budowie, są też mniej trwałe i wytrzymałe. Drewno jest jednak znane już od setek lat jako jeden z najbardziej szlachetnych, solidnych i odpornych materiałów do budowy domów. Jest to bardzo ważne, ponieważ wystarczy je odpowiednio przygotować, obrobić i zaimpregnować, na czym zdecydowanie opiera się technologia budowy domów kanadyjskich. Ważne jest także odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie szkieletu budynku. Wtedy dom kanadyjski będzie bezpieczny, trwały i komfortowy w użytkowaniu nawet przez następne kilkadziesiąt lat, w niczym nie ustępując tradycyjnym budynkom. Warto więc zaznaczyć, że jest tak samo odporny, trwały, wytrzymały i solidny jak wszystkie inne.

Pozostałe często zadawane pytania: https://drewdom.com/technologia/