Jak wybrać sklep ogrodniczy?

Wybór sklepu ogrodniczego jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszystkie tego rodzaju sklepy są bowiem wyposażone we wszystkie produkty potrzebne do pracy na działce czy w ogrodzie.

Jakie narzędzia do ogrodu koniecznie powinien posiadać w swoim asortymencie specjalistyczny sklep ogrodniczy?

Oczywiście bardzo trudno jest sobie wyobrazić sklep ogrodniczy bez szpadla i łopaty. Narzędzia te przeznaczone są przede wszystkim do kopania oraz usuwania nadmiernej ilości ziemi.

Kolejnym produktem jaki musi posiadać tego rodzaju sklep są grabie. Nie wszyscy mają świadomość, że można wyróżnić grabie do liści oraz trawy, a także ogólnego zastosowania. Produkt charakteryzuje się wtedy twardymi końcówkami. Sklepy wyposażone są obecnie również w wąskie grabie służące do zagonów czy rabat. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że grabie mogą być przeznaczone do sprzątania np. śmieci na działce.

Praktycznie każdy ogrodnik, działkowicz musi być wyposażony w węża ogrodowego i konewkę. Są to jak wiadomo niezbędne do podlewania. Osobom posiadającym mały ogród rekomendowany jest zakup konewki, z kolei wąż będzie konieczny w przypadku większych przestrzeni.

Ogrodnicy bardzo często zapominają o zakupie taczki. Będzie to bardzo potrzebny produkt przede wszystkim podczas zakładania ogrodu. Z kolei później taczkę z powodzeniem można wykorzystać do wykonywania różnego rodzaju prac ogrodowych. Ponadto na potrzeby mniejszego ogrodu w zupełności powinny wystarczyć wąskie, plastikowe taczki. Koniecznie trzeba zaopatrzyć się natomiast w taczki metalowe w przypadku przewożenia takich rzeczy jak kamienie.

W sklepie ogrodniczym klient powinien mieć możliwość kupić nasiona traw. Nie wszyscy jednak mają świadomość czym powinno się sugerować przy wyborze najlepszej możliwej mieszanki nasion traw.

Warto zatem wiedzieć, że rekomendowane jest by mieszanka nasion traw gazonowych składała się z minimum trzech gatunków. Oczywiście można zauważyć, że nasiona w zdecydowanej większości przypadków są do siebie bardzo podobne, jednak już po wykiełkowaniu będą różniły się nie tylko i wyłącznie pokrojem i barwą, ale również tolerancją na zacienienie czy tempem wzrostu. Różnica polega również na tolerancji na zacienienie czy wytrzymałości na suszę.

Doświadczeni ogrodnicy nie rekomendują zakładania trawnika tylko i wyłącznie z jednego gatunku nasion, ponieważ praktycznie żaden gatunek traw nie będzie posiadał wszystkich pożądanych cech. Nasiona trawa należy ze sobą zmieszać, by możliwe było jak najlepsze dostosowanie układu mieszanki do występujących warunków klimatyczno-glebowych.