Pręty stalowe – budowa

Potrzebujesz wyrobów stalowych do budowy? Interesują Cię różnego rodzaju druty stalowe? Zależy Ci na tym, aby potrzebne materiały były jak najlepszej jakości, by wytrzymały przez wiele lat? Firma Dumat posiada w sprzedaży najwyższej klasy pręty stalowe.

Gdzie można je zastosować?

Pręty stalowe swoje zastosowanie znalazły w różnych dziedzinach. Spotkamy je w ogrodnictwie, budownictwie, a także w rolnictwie. Używa się ich do wzmocnienia szkieletów różnych konstrukcji, zarówno betonowych, jak i stalowych. Wykorzystuje się je w celu zbrojenia płotów, bram oraz balustrad. Ponadto można je wykorzystać podczas produkcji maszyn. Pozwoli to stworzyć wysokiej jakości urządzenia, które będą odporne na uszkodzenia. Zapewnią one maszynom wysoką żywotność oraz ochronią je przed rdzą, która powstaje podczas różnej pogody, jaka panuje. Druty stalowe idealnie sprawdzą się podczas tworzenia nietuzinkowych ogrodzeń, które będą ozdobą różnego rodzaju domów oraz posesji. Dzięki różnym kształtom oraz parametrom pręty stalowe posiadają przeróżne zastosowanie.

Wyroby stalowe firmy Dumat

Jako firma specjalizująca się w produkcji wyrobów stalowych mamy szeroki asortyment, dzięki któremu każdy znajdzie coś dla siebie. W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju druty stalowe oraz pręty. Posiadamy druty ciągnione okrągłe, żebrowane, spiralnie-walcowane nazywane także ryflowanymi oraz stworzone z płaskowników zimno walcowych. Nie zabraknie u nas siatek zgrzewanych, które wykorzystuje się, np. w górnictwie. Wszystkie nasze wyroby wykonywane są ze stali konstrukcyjnej, która ma ogólne przeznaczenie. Oznaczona jest symbolem S235JR. Składając zamówienie w firmie Dumat możesz poprosić o ocynkowanie zamówionych wyrobów stalowych. Taki zabieg pozwoli zwiększyć odporność materiału na czynniki zewnętrzne, a także będzie chronił pręty przed korozją. Jesteśmy polską firmą, która wyrabia materiały w swojej fabryce, mieszczącej się w Mysłowicach. Dzięki należącym do nas liniom produkcyjnym oraz dużej ilości maszyn możemy tworzyć produkty na czas. Gwarantuje to konkurencyjną ofertę.

Różne rodzaje drutów stalowych

Biorąc pod uwagę przekrój wyrobów stalowych, możemy wyróżnić kilka rodzajów. Pręty mają ich cztery: okrągłe, sześciokątne, kwadratowe oraz prostokątne nazywane płaskownikami. Każdy z nich różni się od siebie. Różnice występują w rodzaju powłoki i metodzie, jakiej użyto przy wytwarzaniu oraz rodzaju zastosowanej domieszki. Różnią się także klasą wytrzymałości, która ma duży wpływ na możliwość ich zastosowania. Każdy z wytwarzanych drutów stalowych ma swoje oznaczenie – liczba opisuje ilość węgla zawartą w pręcie, a litera „S” to znak, że można go spawać. W oznaczeniu występuje również litera „G”, ale pojawia się ona tylko wtedy, kiedy stop stworzony został z użyciem manganu.

Dumat dokłada wszelkich starań, aby złożone przez klientów zamówienia realizowane były na czas, a zamówione wyroby stalowe miały najwyższą jakość. Zależy nam na ich zadowoleniu, które pozwoli z każdym dniem rozwijać się naszej firmie.