Kolorowa i wzorzysta ceramika- jak ją wykorzystać w swojej łazience?

Obok jednolitych czy bardzo mocno stonowanych płytek, na jakie często decydują się obecnie inwestorzy, dostępne są także propozycje wzorzystych i kolorowych produktów, które są w stanie ożywić właściwie każdą przestrzeń i które wprost zachwycają swoimi wzorami. Oczywiście, nigdy nie należy przesadzać z ilością kolorów, szczególnie jeśli mówimy o łazience z małym metrażem, przeglądając jednak dostępne kolekcje na pewno znajdziemy szereg propozycji, których głównym elementem jest jeden kolor dominujący, wokół którego wykonana jest cała aranżacja. Przeglądając dostępne kolekcje na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na Ava Ceramika, a także na propozycje od topowych producentów glazury, które mogą stanowić dla nas cenne źródło inspiracji. Nie każdy projekt da się przełożyć w całości do naszego wnętrza, z pewnością jednak z odrobiną kreatywności uda się nam stworzyć coś niesamowitego.

 

Płytki patchworkowe i zwracające uwagę grafiki

 

Jedną z popularnych i bardzo stylowych opcji jest wykorzystanie tak zwanych płytek patchworkowych. Charakteryzują się one tym, że w obrębie jednej większej płytki mamy zestawienie co najmniej kilku znacznie mniejszych, gdzie każda posiada odrobinę inny wzór i może też posiadać odrobinę inny kolor. Z płytek patchworkowych wykonuje się rzucające się w oczy dekoracje, wypełnia się nimi prysznic, obudowę wanny lub też stawia się je w miejsce płytek dekoracyjnych.

 

Alternatywę stanowią płytki dekoracyjne, gdzie często spotkamy się z pięknymi, rzucającymi się w oczy grafikami i obrazami. Mogą to być elementy związane z przyrodą, kwiatami, zwierzętami, a nawet motywy urbanistyczne. Warto jednak pamiętać o tym, że trzeba mieć w łazience odpowiednie miejsce do tego, aby taką grafikę wyeksponować. Na pewno będzie ona niebagatelną dekoracją, ale raczej nie zniesie konkurencji- taki motyw można więc zastosować maksymalnie jeden lub dwa razy w zależności od metrażu pomieszczenia. Pozostała ceramika powinna być tłem dla wyróżniających się dekoracji.